Kredyt walutowy - czy dalej się opłaca?

20:08:2020 Kredyty Porady

Hipoteczne kredyty walutowe są jednymi z tych, które mogą przynieść nam dodatkowe korzyści finansowe. Są one pożądane szczególnie w trudnych czasach, kiedy ludzie szukają kolejnych, prostych metod na oszczędność podczas zaciągania zobowiązań finansowych. Czy jednak kredyty finansowe są dziś opłacalne? Zaraz odpowiemy na to pytanie!

Kredyt walutowy – opłacalność kontra bezpieczeństwo

Aby dobrze zrozumieć sprawę, trzeba mieć świadomość tego, że kredyt walutowy jest opcją stricte losową. Sytuacja na świecie szczególnie w dzisiejszych czasach jest dynamiczna i napięta, przez co różne regiony i ich waluty odpowiednio reagują na wszystkie zmiany gospodarcze i polityczne, co przekłada się na waluty w sposób pozytywny bądź negatywny.

Kiedy zawieramy kredyt gotówkowy w obcej walucie, musimy liczyć się z tym, że w przyszłości może wydarzyć się coś nieoczekiwanego, przez co nasz kredyt może stać się droższy w utrzymaniu.

Kredyt walutowy – która waluta jest wybierana wśród Polaków?

Pomimo afer związanych z frankiem szwajcarskim, waluta nadal analizowana przez wielu klientów. Skutkiem tego, cztery banki w Polsce postanowiły zaoferować znów możliwość brania kredytów we frankach na zobowiązania hipoteczne. Są to placówki BZ WBK, Getin Noble Bank, Kredyt Bank i Raiffeisen.