Kredyt hipoteczny - ile i na ile

21:04:2023 Porady Kredyt mieszkaniowy Kredyty

Ciągle słyszymy o tym, że ktoś kupuje kilka mieszkań i to za gotówkę. Może i tak jest, ale jeśli tak to skąd tyle ofert kredytowania hipotecznego na rynku. Jednak wiele osób woli, bądź po prostu musi, kupić swoje M na kredyt i nie jesteśmy z tym sami. Aktualne oferty kredytów mieszkaniowych oferują w mierę elastyczne możliwość, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta, dzięki czemu idealnie nadaje się do różnych sytuacji w jakich się znajdujemy.

 

Kredyt hipoteczny może być udzielony na maksymalnie 35 lat, przy czym okres spłaty samej pożyczki może być krótszy. Oczywiście ważne jest, aby sprawdzić czy wcześniejsza spłata nie wiąże się z dodatkowymi opłatami – czyli po postu czy jest darmowa. W zależności od wybranego banku i oferowanego produktu, wielkość kredytu waha się zwykle od 50 do 90 procent wartości nieruchomości. Może to oznaczać, że klienci muszą posiadać odpowiednie fundusze na wkład własny, który stanowi różnicę między wielkością kredytu, a ceną nieruchomości.

 

Czynnikami, które należy wziąć pod uwagę wybierając kredyt hipoteczny są: wysokość oprocentowania, a także rodzaj raty. Klienci mogą wybrać między ratami stałymi lub malejącymi. Raty stałe oznaczają stałe miesięczne płatności przez cały okres trwania kredytu, natomiast raty malejące są zwykle wyższe w pierwszych latach, a stopniowo maleją wraz z pozostałymi do spłaty ratami.

 

Kredyt hipoteczny jest bardzo skomplikowanym produktem finansowym, więc aby wybrać optymalną opcję dla siebie, klienci powinni dokładnie przeanalizować oferty różnych instytucji bankowych. Zapoznać się z warunkami i wybrać kredyt spełniający oczekiwania. Pomoc profesjonalnego doradcy finansowego może być tutaj bardzo przydatna. Można również skorzystać z rankingu kredytów hipotecznych on-line. W ten sposób znacznie skracamy czas potrzebny na rozpoczęcie finansowania. W szybki i skuteczny sposób poznamy wszelkie warunki kredytu, a sam wniosek złożymy online.  Często na stronie www możemy poznać / wyliczyć również swoje możliwości kredytowe, lub całkowity koszt kredytu – i to dla wielu banków jednocześnie. W ten sposób znacznie ułatwiamy sobie wybór najbardziej korzystnej i dopasowanej dla nas oferty. Automatycznie szybciej spełniamy swoje marzenie o własnym mieszkaniu.